» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Drukuj

Matched Betting-jak zarobić na bonusach do 2000€ na miesiąc
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2015 
Obserwator
Obserwator

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Witam serdecznie!

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Postanowiłem założyć konto, ponieważ chciałbym się z Wami podzielić systemem, który odkryłem przypadkowo jakiś czas temu i jest on naprawdę skuteczny! (jeżeli temat się powtarza to z góry przepraszam za bałagan ;))

Jak sami zapewne wiecie setki bukmacherów on-line oferują mnóstwo darmowych zakładów każdego dnia jak na przykład bonus powitalny(Welcome offer), darmowe zakłady(bet 10 get 10 free bet), czy zwroty (bet 10 get 100% refund if you lose). Często są one związane z wydarzeniami sportowymi –Chaltenham Horse Festiwal, Liga Mistrzów itp. Itd..

System, którym chcę się z Wami podzielić nazywa się Matched Betting i jest on najlepszym sposobem, który pozwoli Ci regularnie zarabiać na bonusach oferowanych przez bukmacherów NIE TRACĄC przy tym znacznej części pieniędzy, KONTROLUJĄC ewentualne straty i NIE RYZYKUJĄC swojego kapitału, innymi słowy NIE UPRAWIAJĄC HAZARDU!
Brzmi zbyt idealnie? Też zadawałem sobie to pytanie na początku, pozwólcie mi wyjaśnić o co chodzi.

Najpierw przedstawię różnicę w zakładach typu BACK i LAY. Później postaram się pokazać Wam jak wygląda to w praktyce – żeby załapać się na promocję trzeba postawić zakład kwalifikujący (Qualifying bet) a potem wykorzystać darmowy zakład (Free bet) w celu osiągnięcia zysku… i to tyle, żadna filozofia :) I zapewniam Was, że jest to PROSTSZE niż się wydaje! :)

!!!NAJLEPSZE JEST TO, ŻE NIE MUSISZ ROZUMIEĆ W 100% OBLICZEŃ, KTÓRE ZAMIEŚCIŁEM PONIŻEJ!!!

Jeśli się pogubisz, nie martw się! Można się bez tego obejść, ale o tym wspomnę na samym końcu.

Matched Betting polega on na używaniu dwóch rodzajów zakładów tj. BACK bet oraz LAY bet.

Objaśniając na przykładzie:

Wchodzę na stronę internetową bukmachera i stawiam zakład na mecz futbolowy między drużynami A vs B. Stawiam na drużynę A za 10 € po kursie 5.0. Z mojej perspektywy kalkulacja wygląda następująco:

Stawka: 10€ ; Potencjalna wygrana: 50€ ; Zysk: 50€ – 10€ = 40€ ; Potencjalna strata: 10€

Jeśli drużyna A wygra mecz (zakład jest wygrany) to dostaje moje 10€ + 40€ od bukmachera. W przypadku przegranego meczu tracę 10€ (zakład jest przegrany).
Czyli ryzykujemy 10€ żeby zarobić 40€ od bukmachera.

Natomiast jak wygląda ten sam zakład od strony bukmachera?

Stawka:40€ ; Potencjalna wygrana: 10€ ; Zysk: 10€ ; Potencjalna strata: 40€

Jeśli drużyna A przegra lub zremisuje czyli nie wygra meczu (zakład jest wygrany) to na konto bukmachera wraca jego 40€ + 10€ zysku.

Natomiast, jeśli drużyna A wygra mecz (zakład jest przegrany) bukmacher traci 40€, które zaryzykował.

BACKbet jest zakładem z perspektywy obstawiającego mecz.
LAY bet jest zakładem z perspektywy bukmachera.

Co nam to daje?

Wyobraźmy sobie sytuacje, w której mamy konta na dwóch stronach bukmacherów i możemy sami postawić te dwa rodzaje zakładów np. Coral (tam będziemy stawiać (BACK bet) i Smarkets (tam będziemy stawiać LAY bet).

Załóżmy, że Coral ma promocje, w której oferuje nam darmowe 10€ na zakłady, jeśli postawimy 10€ na mecz piłki nożnej.
Jedynym warunkiem jaki trzeba spełnić jest minimalny kurs 1.5 aby się załapać na promocję.

Znalazłem mecz Southend vs Cambridge, 21/03/15 o godzinie 15:00 pomiędzy Coral a Smarkets

Coral kurs 1.8 na Southend Smarkets kurs 1.8 na Southend
Coral Stawka: 10 ; Potencjalna wygrana: 18 ; Zysk: 10-18=8 ; Potencjalna „strata”: 10 (BACK bet)
Smarkets Stawka: 10 ; Ciężar finansowy:8 ; Potencjalna wygrana: 10 ; Zysk:10 ; Potencjalna „strata”: 18 (LAY bet)

W przypadku Smarkets ciężar finansowy jest odpowiednikiem 40€, które ryzykował bukmacher w poprzednim przykładzie z tym, że my tutaj NIC NIE RYZYKUJEMY W ŻADNYM WYPADKU. Kiedy stawiasz zakład ciężar finansowy zostaje „zamrożony” na twoim koncie, czyli jeśli wygrasz zakład na Smarkets to dostaniesz to z powrotem a jak przegrasz to tracisz.. teoretycznie ;) tak naprawdę to ta suma przechodzi na drugie konto, wyjaśnię wszystko na uproszczonych rachunkach:

Mamy tylko 3 możliwości jakie mogą się wydarzyć – Southend wygra, przegra lub zremisuje

1. Wygrywa Southend:

Coral = 18(wygrany zakład)
Smarkets: -10(stawka) – 8(ciężar finansowy)= -18 (przegrany zakład)
BILANS: 18-18= 0
2. Southend przegrywa lub remisuje:
Coral =-10(przegrany zakład)
Smarkets: 8 (ciężar finansowy, który wraca na nasze konto czyli jesteśmy na zero) +10 (wygrany zakład)
BILANS: -10+10=0

Wniosek? Bez względu na to jaki będzie wynik meczu nasz ogólny bilans wyniesie dokładnie 0.

Załapaliśmy się na promocje i dostajemy darmowy zakład (FREE BET). I postępujemy DOKŁADNIE TAK SAMO jak wcześniej. Kalkulacja wygląda następująco:

Znalazłem mecz Nacional v Porto, 21/03/15 o godzinie 20:15 tym razem między Coral a Betfair
Coral kurs 12 na Nacional Betfair kurs 12 na Nacional
Coral Stawka: 10(FREE BET) ; Potencjalna wygrana: 120 ; Zysk: 120 ; Potencjalna „strata”: 0
Betfair Stawka: 10 ; Ciężar finansowy:100 ; Potencjalna wygrana: 10 ; Zysk:10 ; Potencjalna „strata”:-110

1. Wygrywa Nacional:
Coral = 120(wygrany zakład)
Betfair: -10(stawka) – 100 (ciężar finansowy) = -110 (przegrany zakład)
BILANS: 120-110=10
2. Przegrywa Nacional lub remisuje:
Coral =0 (jest to darmowy zakład więc nic nie tracimy)
Betfair: 110 (ciężar finansowy, który wraca na nasze konto czyli jesteśmy na zero) +10 (wygrany zakład)
BILANS: 0+10 = 10
Bez względu na to co się stanie nasz bilans wyniesie +10 :)

Od razu zaznaczam, że jest to uproszczona wersja po to żeby wyjaśnić o co chodzi. W praktyce bukmacherzy potrącają prowizję za zakład typu LAY (Betfair 5%; Betdaq 3%; Matchbook i Smarkets 2%) od wygranych netto. I tak naprawdę te prowizje są jedyną rzeczą jaką tracimy na zakładach za każdym razem! Oznacza to, że jesteśmy pewni, że maksymalnie stracimy 5% wygranej bez względu na wynik meczu czyli KONTROLUJEMY STRATY!

Teraz być może nasuwa Wam się kilka pytań.. jak wyliczyć stawkę na zakład typu LAY, jak wyliczyć ciężar finansowy? I skąd ja to w ogóle wiem?! ;)

trafiłem na stronę „Profit Accumulator" http://www.profitaccumulator.co.uk ,która zajmuje się zakładami typu Matched Betting. Jest na niej mnóstwo instrukcji video „krok po kroku”, które uczą od podstaw jak stawiać tego typu zakłady np. jak skorzystać z wyszukiwarki kursów żeby znaleźć dobry mecz i kalkulatora (żeby wyliczyć stawkę i ciężar finansowy oraz jaki będzie ogólny bilans) – dlatego nie trzeba w pełni rozumiec obliczeń, wystarczy podążać za instrukcjami na stronie :). Najważniejsze jest to, że właściciele tej strony robią za nas cała brudną robotę tzn. każdego dnia na stronie zamieszczają bieżące oferty bukmacherów, a wtedy nam tylko pozostaje je spieniężyć :) Poza tym znajduję się tam ponad 100 ofert typu Welcome offer bonus czyli na otwarcie konta (jeśli masz już otwarte jakieś konto to nic nie szkodzi - możesz robić oferty bieżące u danego bukmachera).

Podsumowując Matched Betting jest popularny zwłaszcza w Wielkiej Brytanii a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie jest on żadnym nowym wynalazkiem. Informacje na ten temat są powszechnie dostępne w internecie, filmy na youtube, artykuły. Szacuję się, że około 3 tysiące osób w UK traktuję to jako pracę na pełny etat. Szczerze mówiąc byłem bardzo sceptyczny na początku, dlatego najpierw skorzystałem z ich darmowej oferty (dwa konta do otwarcia) żeby zobaczyć czy to działa.. i jestem tutaj z Wami :). Więc jeśli ja (człowiek, który wcześniej w całym swoim życiu postawił dwa zakłady i konsekwentnie wzbraniał się przed tego typu rzeczami) wciągnął się w to na stałe to myślę, że Wam też się spodoba!

Mam nadzieję, że wyjaśniłem przynajmniej niektóre rzeczy, w razie pytań chętnie odpowiem :)

Ostatnio edytowano 31 mar 2015 przez MatchBettor, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Re: Matched Betting-jak zarobić na bonusach do 2000€ na mies
PostNapisane: 26 mar 2015 
Obserwator
Obserwator

Podziękował: 4
Podziękowano: 6
Jest to rzecz znana od lat, nazywana arbingiem. Wcale nie trzeba używać do tego giełdy zakładów, można stawiać po prostu pomiędzy dwoma bukmacherami. 2000e na miesiąc z bonusów to można zarobić chyba tylko w pierwszym miesiącu, zakładając konta, gdzie się tylko da, potem o bonusach w takiej kwocie możesz zapomnieć. W teorii jest to proste i dochodowe, w praktyce to ciągła praca, żeby wyprzedzić bukmachera o krok w wyścigu (limity na zakłady, blokowanie konta, anulowanie zakładów, w sytuacjach ekstremalnych nawet konfiskata środków).
Oczywiście nie krytykuję przedstawionego przez Ciebie sposobu, bo jest skuteczny, gdy się do tego trochę przyłożyć i obstawianie przestaje być hazardem. Temat surebetów na forum za bardzo nie istnieje, a szkoda, bo to bardzo interesujące.

PostNapisane: 31 mar 2015 
Obserwator
Obserwator

Dokładnie tak jak mówisz z tym, że nie wiem czy istnieje wyszukiwarka, która znajdzie podobne kursy pomiędzy dwoma bukmacherami (taka istnieje dla giełdy), ręczne szukanie kursów to strata czasu. Oczywiście największe profity są podczas otwierania konta, natomiast myślę, że z bonusów możesz również wyciągnąć taką kwotę (zakładając, że operujesz w walucie euro). faktycznie na bonusach są zazwyczaj drobniejsze sumy i trzeba zbierać "grosz do grosza" (chyba, że naprawdę jest coś większego), ale pod koniec miesiąca i tak można wyjść na spory plus ;) Wiadomo, że im więcej czasu poświęcasz tym większe masz profity, różnicę robi też Twój początkowy kapitał. Jeśli chodzi o utrzymanie konta to nie traktowałbym tego w kategorii wyścigu, trzeba wiedzieć, którzy bukmacherzy są bardziej restrykcyjni, a którzy dają więcej zarobić :) najlepiej dowiedzieć się tego od ludzi, których konta zostały zablokowane lub zamknięte tzn. jaka była przyczyna utrata konta.

Fajnie by było gdyby temat odżył, bo tak jak wspomniałeś jest to jeden z prostych sposobów i - co najważniejsze - nie zawiera ryzyka i wiesz jaki będzie Twój bilans bez względu na wynik meczu. Może kiedyś więcej osób się do tego przekona :)

PostNapisane: 01 kwi 2015 
Obserwator
Obserwator

MatchBettor napisał(a):
Dokładnie tak jak mówisz z tym, że nie wiem czy istnieje wyszukiwarka, która znajdzie podobne kursy pomiędzy dwoma bukmacherami (taka istnieje dla giełdy), ręczne szukanie kursów to strata czasu.

Jest tego sporo - są narzędzia darmowe i płatne. Jeżeli chcesz tylko obrócić bonusy w bardziej popularnych bukach, to w zupełności wystarczą darmowe stronki, gdy się chce zarobić więcej, warto zainwestować w płatne narzędzia, których ceny zaczynają się już od 30$/miesiąc.
MatchBettor napisał(a):
Jeśli chodzi o utrzymanie konta to nie traktowałbym tego w kategorii wyścigu, trzeba wiedzieć, którzy bukmacherzy są bardziej restrykcyjni, a którzy dają więcej zarobić :) najlepiej dowiedzieć się tego od ludzi, których konta zostały zablokowane lub zamknięte tzn. jaka była przyczyna utrata konta.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz więcej bukmacherów trafiło do szufladki z oznaczeniem "śmieciowe buki" z perspektywy arbera - u takich bukmacherów wystarczy kilka kursów (nieraz nawet 1!) zagranych z wysokim value, żeby przywitać się ze śmiesznymi limitami. Dlatego coraz cenniejsze są konta u bukmacherów, którzy nie są tacy skorzy w rozdawaniu limitów, ale nie oszukujmy się - grając w ten sposób natrafisz na limity u każdego tzw. softbooka prędzej czy później.

PostNapisane: 03 kwi 2015 
Obserwator
Obserwator

Cytuj:
Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz więcej bukmacherów trafiło do szufladki z oznaczeniem "śmieciowe buki" z perspektywy arbera - u takich bukmacherów wystarczy kilka kursów (nieraz nawet 1!) zagranych z wysokim value, żeby przywitać się ze śmiesznymi limitami.

Dlatego w celu utrzymania konta arby trzeba mieszać z mug betami czyli zakładami, na których się nie zarabia a są one tylko i wyłącznie po to żeby z perspektywy bukmachera wyglądać jak regularny obstawiacz. To pozwala utrzymać konto w dłuższym terminie.

PostNapisane: 03 kwi 2015 
Obserwator
Obserwator

MatchBettor napisał(a):
Cytuj:
Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz więcej bukmacherów trafiło do szufladki z oznaczeniem "śmieciowe buki" z perspektywy arbera - u takich bukmacherów wystarczy kilka kursów (nieraz nawet 1!) zagranych z wysokim value, żeby przywitać się ze śmiesznymi limitami.

Dlatego w celu utrzymania konta arby trzeba mieszać z mug betami czyli zakładami, na których się nie zarabia a są one tylko i wyłącznie po to żeby z perspektywy bukmachera wyglądać jak regularny obstawiacz. To pozwala utrzymać konto w dłuższym terminie.

Owszem, to jest rozwiązanie. Nieidealne, ale idealnych w tym fachu nie uświadczysz.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]