» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Drukuj

Jak zaczac?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2007 
Poker
Poker

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
No to ruszamy Panowie i Panie. Dochodza mnie glosy, ze wiele osob zaciekawilo sie pokerem jednak nadal nie wie dokladnie jak zaczac.

Po pierwsze nalezy przeczytac wszystki tematy w dziale "Poker"
Gdy juz posiadamy w miare podstawowa wiedze na temat zasad mozemy ruszyc do przodu.

Co robimy w pierwszej kolejnosci? Otwieramy sobie notatniczek albo na biurku albo worda i wpisujemy swoj stan konta. Jest to bardzo przydatne i pozwala nam kontrolowac nasz bankroll. Polecam rowniez przed kazdym wejsciem na stolik wpisywac kwote z ktora sie wchodzi a nastepnie ta z ktora sie go opuszcza. Bez tego latwo bedzie sie wciagnac i nim sie obejrzymy zobaczymy, ze nasze odgrywanie sie skonczylo sie wyzerowaniem konta i bedziemy mogli to zobaczyc bez zadnych notatek :wink:

Jaki stolik? Oczywiscie najnizszy NL... Kazdemu bede polecal NO LIMIT. Nie ma dla mnie tutaj innego wyjscia na poczatek. Gramy to gramy i idziemy na gleboka wode. Chcecie bawic sie na limit i nabrac zlych nawykow? Ok droga wolna. Ja jednak polecam od razu gre na NL i zgoda, ze mozna przegrac wszystko jednak nikt nie wcisnie przycisku all in za nas. Wiec wystarcza stalowe nerwy i mozna sobie zrobic limit na NL :wink:

Siedzimy na stoliku. Jak wygrac?
O tym zostalo napisane juz tyle, ze sobie nie wyobrazacie. Moze garsc rad dla poczatkujacych:

:arrow: Nie dajemy sie wciagnac w glupie rozdania w ktorych mamy sredni uklad i jest mozliwosc, ze cos nas bije. Nie jestesmy jeszcze na tyle zaawansowani, zeby wyczuc blef przeciwnika oraz nie posiadamy solidnego budzetu? Odpuszczamy. Po co sie denerwowac, ze nasze pierwsze spotkanie z pokerem trwalo dwa rozdania i juz przegralismy wszystko.

:arrow: Stylu gry nie moge wybrac za was. Albo jest to loose albo tight. Ja napisze moze tak. Loose trzeba umiec grac. To sa czyste umiejetnosci podparte szczypta szcescia... Poczatkujacy grajacy loose moze wygraja raz na jakis czas porzadna pule jednak zaraz ja zwroca. Wiec odradzam. Pokerowy stolik szybko karci poczatkujacych. Grajac tylko z dobrymi kartami zwiekszamy swoje szanse. Wiem, ze bedzie to dosc monotonne bo czasem zdarzy sie i 20 rozdan bez zadnej figury, jednak nikt nie mowil, ze bedzie latwo. Jednak kazda moneta ma dwie strony. Przez ten czas nie siedzimy na typujemy.pl i patrzymy co tam dzisiaj Stanek czy Killbill zagral tylko z zainteresowaniem obserwujemy rozgrywke. Kto podbija i o ile. Z czym ludzie wchodza z czym wygrywaja. Tylko tak jestesmy w stanie nabyc potrzebne nam doswiadczenie. Wiec jesli poczatkujacy odpalisz juz pokera, to skup sie tylko i wylacznie na nim. Chyba, ze chcesz byc sponsorem jakiegos malo zaawansowanego gracza, ktory wyczuje, ze nie masz pojecia o tym co sie dzieje na stoliku. Jedno z pokerowych przyslow brzmi "Jesli w ciagu 30 minut nie znajdziesz przy stoliku frajera to sam nim jestes". Jak chcecie znalesc frajera nie patrzac na stolik?

:arrow: Przegralismy. Nie dosc, ze przegralismy ale przegralismy bardzo pechowo wzorowa rozegrana partie. Po pierwsze nie niszczymy biurka i otoczenia. Wiem, ze jest to ciezkie ale postarajmy sie w miare ograniczyc emocje. Powstrzymajmy jezyk od niecenzuralnych slow w kierunku przeciwnika bo juz niedlugo pewnie my wygramy dosc szczesliwie i nie bedzie nam milo sluchac, o naszych rodzicach i tym podobne... Jesli wychodzimy z zaozenia - "Przeciez on grac nie potrafi, farciarz..." udowodnijmy to przy stoliku a nie krzyczac. Jesli mamy racje to szybko odbijemy swoje zetony z nawiazka. Jesli nie to moze my jestesmy farciarzami co nie potrafia grac? Ucieknie? Spisac nick i zrobic notatke to zaden wysilek. Jutro tez jest dzien panowie a na swiecie nie ma pokerzysty, co codziennie jest na plus.

:arrow: Wygralismy. Niewazne czy szczesliwie, czy umiejetnosciami. Spokojnie. Poczatkujacy maja taki zwyczaj, ze gdy rosnie im ilosc zetonow zaczynaja miec lekka reke. To czego jeszcze 3 rozdania temu by nie zagrali dzisiaj podbijaja liczac na jakis znak od boga. NIE!! Gramy swoim zalozeniem, bez znaczenia na liczbe zetonow, ktora posiadamy. Cieszmy sie z kazdego dnia na plus nie bedac zachlannymi. I nie kusmy losu. Wygralismy ok ale spokoj. Poczekajmy troche rozdan, moze czas na przerwe? Moze to nam wystarczy na dzisiaj? Zachlannosc to ogromna wada u pokerzystow i bylo to w wiekszosci pokazane w filmach opisanych przezemnie w filmotece (Lucky You). Szczegolnie jesli chodzi o poczatkujacych.

Takie cztery punkty na dzisiaj. Sadze, ze reakcja po wygranej, przegranej jest niezwykle istotna. Poker to w ogromnym stopniu gra nerwow. Jak uda nam sie kontrolowac nasze emocje i nie przestawiac sie po przgranej na tryb turbo a po wygranej na tryb Pana co wrzuci zawsze do puli bo ma za duzo to juz bedzie ogromny sukces. Tego nie da sie nauczyc na wirtualne pieniazki. Trzeba poczuc na wlasnej skorze.

A wiec poczatkujacy. Chcecie zaczac przygode w pokera? Nie robmy tego gdy wracamy po ciezkim dniu w pracy/szkole, lecz w dlugi zimowy wieczor gdy mamy dobry humor a moze okazac sie, ze Poker stal sie naszym hobby. W moim przypadku tak bylo.

A przegrane i wygrane? Zawsze beda mniej lub bardziej szczesliwie. Na tym polega ta gra. Nie wazne, ze po 3 dniach bedziemy na minusie. Wazne, ze po miesiacu w naszym notatniczku pewna kwota bedzie sie swiecila na zielony kolor.

Poker_Expert

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 17 gru 2007 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

bardzo fajne rady dla poczatkujacych ;) ja tylko od siebie dodam, zeby nie przywiazywac zbytnia wage do zarabiania pieniedzy, wyobrazcie sobie, ze gracie na cukierki i tyle ;) a nim sie obejrzycie przyjda pieniadze

bo jesli bedziecie wchodzic na stolik z nastawieniem: musze dzis troche wygrac, to przegracie na 90% :)

pozdrowka

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

PostNapisane: 19 gru 2007 
Poker
Poker

Cytuj:
ja tylko od siebie dodam, zeby nie przywiazywac zbytnia wage do zarabiania pieniedzy, wyobrazcie sobie, ze gracie na cukierki i tyle a nim sie obejrzycie przyjda pieniadze

Rowniez bardzo ciekawa rada. Powiem szczerze, ze cos w tym jest chociaz nie do konca. Nalezy rozroznic dwie sprawy. Albo gramy dla przyjemnosci i moze cos z tego wyjdzie albo gramy dla pieniedzy i chcemy na tym zarobic. Zgodze sie, ze patrzenie co chwila na stan zetonow i nerwowe liczenie nie wychodzi na dobre. Nie nalezy sie zbytnio stresowac a pomysl z cukierkami nawet dobry. Tylko nie rozdajmy wszystkich lekka reka. Pieniadz przy stoliku pokerowym traci troche na wartosci i nie myslmy wrzucajac kolejna stowke do puli ile bysmy za to kupili bo to najwiekszy blad. Podsumujemy zysk/strate jak skonczymy sesje. Na dany moment nie ma pieniedzy tylko sa zetony i starajmy sie je rozmnozyc. Byla taka przypowiesc bodajze wymyslona przez Bruca Lee.

"Ktos zapytal stonoge jak ona to robi, ze jej sie nogi nie myla. Kiedy zaczela sie nad tym zastanawiac potknela sie i upadla"

Mozna to dostosowac do pokerowego stolika. Gdy zaczniemy myslec ile mamy aktualnie pieniedzy na stole mozemy zwariowac. Nie oznacza to, ze mamy bagatelizowac wartosc pieniadza bo to moze sie skonczyc tragicznie. Dlatego tak wazne jest kontrolowanie swojego bankrola. Wchodzimy na stol z taka iloscia zetonow, na jaka mozemy sobie spokojnie pozwolic. Mam nadzieje, ze mnie rozumiecie.

Dziekuje polkolordek za pozytywna ocene tych paru slow. Po swietach pokaza sie kolejne i to juz dosc regularnie, poniewaz mam spory odzwe, ze ludzie chca to czytac i poszerzac wiedze.

Poker_Expert

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Re: Jak zaczac?
PostNapisane: 01 lis 2013 
Obserwator
Obserwator

Fajne rady, czytam je z wielkim zaintersowaniem, moze pomogą mi zaczac przygode z pokerem

PostNapisane: 04 kwi 2014 
Obserwator
Obserwator

Podziękował: 1
Chyba to jest jedyne forum, na którym można naprawdę czegoś dowiedzieć na temat pokera, więc cieszę się, że tu się znalazłem ;)

PostNapisane: 29 lut 2016 
Obserwator
Obserwator

A są jacyś pokerzyści, którzy prowadzą swoje strony o tym jak toczy się ich kariera pokerowa?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]