» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
  Drukuj

Re: Liga Polska - dyskusja
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 cze 2013 
VIP
VIP

Podziękował: 855
Podziękowano: 1392
ginekoloG6 napisał(a):
Witam. Kursów na ostatnią kolejkę I ligi jeszcze nie ma, jestem niezmiernie ciekawy co buki nam przygotują :) Jednakże nie o tym chciałem porozmawiać. Mam pytanie do osób oglądających ostatni mecz Termaliki z Olimpią Grudziądz. Ten gol w 90 minucie miał paść? Tzn. jak ta bramka wyglądała w kontekście całego spotkania? Miał być ten remis czy jednak Termalika walczyła o ten awans na poważnie? Przyznam szczerze, że ostatnie wyniki trochę namieszały mi w głowie, bo byłem pewny, że jednak na awansie im nie zależy. Chciałbym teraz przyfasolić na grubo kombosa Craxa + Flota + Zawisza ale się obawiam. Co myślicie o takim scenariuszu, Termalika zostaje na drugim miejscu, Cracovia jest trzecia. Nagły zwrot akcji, Termalika nie dostaje licencji i do Ekstraklasy wchodzi Cracovia. Możliwe to to :P? Dla buków takie rozwiązanie byłoby marzeniem :) $$$ Czekam na odpowiedzi i Wasze scenariusze odnośnie ostatniej kolejki. Pozdrawiam <browar>

Siema,
Wszystkie scenariusze zostały opisane tutaj: klik

A co do tego czy Termalica chce awansować, to ja nadal uważam, że nie chce. Z tym, że w tym wypadku może być zastosowane: "nie chcem, ale muszem". Gdyby Cracovia wygrała ostatni mecz to bym był spokojny o ich awans a tak to zbyt wiele już od Cracovii nie zależy i może być różnie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 20 gru 2013 
Moderator
Moderator

Podziękował: 1205
Podziękowano: 1286
Dymisja Urbana - słuszna czy błędna decyzja?

Ciekawy jestem Waszego zdania. Oczywiście można poczytać różne wypociny schowanych za klawiaturami leszczy, ale mi zależy na Waszej rzetelnej dyskusji.
Pozwolę sobie rozpocząć i napisać, jak ja to widzę. Generalnie nie jestem zwolennikiem częstego zmieniania trenerów, ale w tym wypadku widzę więcej "za" niż "przeciw".

Argumenty, dla których Urban słusznie został zwolniony:

1. Katastrofalna postawa w europejskich pucharach:
To co Legia wyprawiała w Europie to istna tragedia. Wszyscy mamy w pamięci niebywały sukces, jakim było zdobycie trzech punktów z Cypryjczykami. Ja jednak proponuję przypomnieć sobie, jak Legia grała w eliminacjach LM. Tragedia z Walijczykami. Tragedia z Norwegami. Finalnie agonia zakończona przez Rumunów! Tak więc wizytówka polskiej piłki totalnie zawiodła w europejskich wojażach.

2. Odpadnięcie z PP:
To, za co Legię zawsze szanowałem, to podejście do rozgrywek, które przez wiele lat były olewane przez Śląsk. Legia zawsze trzymała fason, a teraz - w ostatnim meczu jesieni - zamiast się spiąć, grajkowie myśleli już o urlopach. Kolejna porażka Urbana!

3. Liga:
Niby Legia ma lidera, ale ma też 6 porażek, co jest liczbą większą od porażek nie tylko Górnika, Wisły, czy Lecha, ale również Ruchu i Pogoni! Doskonale to ilustruje, że Legia jest liderem w słabej polskiej lidze tylko i wyłącznie dlatego, że nie ma innego kozaka.

Argument przeciwko zwolnieniu Urbana:

1. Widzę tylko jeden. Tak naprawdę walkę w europejskich pucharach trzeba zaplanować ze znacznym wyprzedzeniem. Nie tylko transfery, ale również ogólny cykl, rotacje, itp. Urban tak naprawdę w zeszłym sezonie nie mógł myśleć jeszcze o pucharach w następnym sezonie ponieważ doskonale pamiętał, co stało się rok wcześniej. Wówczas Legia frajersko straciła mistrzostwo na rzecz Śląska. Dlatego też w zeszłym sezonie cała uwaga skupiła się na zdobyciu upragnionego mistrzostwa, do którego dorzucono PP. A więc jasno z tego wynika, że nie można było planować zawczasu, skoro można było skompromitować się w lidze.

Reasumując, osobiście jestem zdania, że mimo wszystko - w tym wypadku zwolnienie Urbana było słuszną decyzją. Trzy mocne argumenty przeciwko jednemu. Pomimo tego, że jestem kibicem Śląska, nie miałbym nic przeciwko temu, żeby drużyna ze stolicy godnie reprezentowała nas w Europie. Urban nie był na to gotowy, i też nikt nie powie, że tym razem nie dano mu czasu.

Teraz przychodzi Berg i już na starcie ma wielką przewagę nad Urbanem. Przewagą tą jest fakt, że Legia na 100% zdobędzie mistrzostwo. Nawet bez transferów, nasza liga jest po prostu za słaba i nie widzę przeciwnika dla ekipy Berga ani w Zabrzu, ani w Poznaniu, ani też w Krakowie. Dlatego też Berg, w przeciwieństwie do Urbana, już teraz może planować przyszłoroczny podbój Europy.

Ale czy nie można było takowej szansy dać Urbanowi?

Ciekawy jestem, jak to widzicie.

PostNapisane: 20 gru 2013 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Podziękował: 110
Podziękowano: 283
To że zwolnili Urbana to dobry krok tylko powinni zrobić z Urbana drugiego trenera on jak nikt inny zna młodzież w Legii i mógł by Norwegowi doradzać.
A tak to będzie w Legii zaglądał przez ramie Norwegowi.

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi slonik1 za ten post:
Zachary

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

PostNapisane: 21 gru 2013 
VIP
VIP

Podziękował: 855
Podziękowano: 1392
Czy to jest decyzja słuszna to się dopiero okaże. Fakt jest taki, że na wiosnę Legia będzie grała tylko w lidze co jak na nasze warunki będzie stanowiło zdecydowany atut. Mistrzostwo wydaje się przyklepane i Urban mógł budować ekipe właśnie pod kątem LM. Urban znany też jest z tego, że w jego zespołach panuje dobra atmosfera i jest w miarę luz na linii trener - zawodnicy.
Ale wiadomo, główna szpila wbijana w Urbana to już nawet nie wyniki z Pucharów czy PP, ale brak stylu. Przy braku stylu można wygrać pojedyncze spotkanie, ale na dłuższą metę wychodzi tak jak to było w fazie grupowej LE.
Natomiast jeżeli już Urbana zwolnili to podoba mi się moment w którym tego dokonali i ta decyzja wygląda na przemyślaną. Pytanie tylko jak ta zmiana "podpasuje" piłkarzom. Bo już kiedyś przyjechał trener z doświadczeniem zawodniczym wyciąganym z Anglii (Petrescu) i zawodnicy zaczęli się buntować, że treningi za ciężkie itp. Oby teraz nie było tak samo.

PostNapisane: 22 paź 2014 
Znany
Znany

Podziękował: 4
Podziękowano: 56
Ján Kocian został zaprezentowany jako nowy trener Pogoni Szczecin. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego dzisiaj Dariusza Wdowczyka.

Kocian ostatnio prowadził Ruch Chorzów, z którego został zwolniony 6 października.

eurofutbol.pl

Czy ta zmiana była potrzebna czas pokaże jednak postawienie na Kociana muszę przyznać ryzykowne, fakt że doprowadził wysoko Niebieskich ale w tym sezonie nie zaprezentowali nic co mogło by go obronić.

A wasze zdanie na ten temat :?:

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Doberman za ten post:
Zachary

PostNapisane: 17 gru 2014 
Obserwator
Obserwator

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Nie tylko Ekstraklasą człowiek w Polsce żyje - polecam świetną analizę jesiennej sytuacji na zapleczu, czyli w I lidze - http://www.czasfutbolu.pl/jesienny-kraj ... owy/285970

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]