» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Drukuj

Co lubicie ogladać a co grać?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 wrz 2015 
Obserwator
Obserwator

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Ponad rok temu podawałem typy na innym forum i nawet nieźle mi szło, ale trafiło się paru którym się to nie podobało, a ja musiałem wyjechać, więc przestalem.
Teraz wróciłem i chce wrócić do grania, bo to lubię, ale chciałbym się dowiedzieć jakie sporty lubicie obstawiać? Zawsze obstawiacie to co lubicie czy jest inaczej? ALbo coś lubicie i nie obstawiacie?

Macie na forum:
piłka nożna
hokej
koszykówka
tenis
żużel
f1
siatkówka
piłka ręczna
mlb
futbolamerykanski
lacrosse
kolarstwo
skorki narciarskie
biegi narciarskie
biatlon
curling
snooker
lekkoatletyka
krykiet
boks
sporty walki
wyscigi konne

I co z tego tak na prawde lubicie ogladac, a co obstawiac?

Moj kumpel lubi hokej i mowi, ze mozna na tym wygrywać, więc może bym spróbował, ale nie wiem czy warto ryzykować i obstawiać coś czego się nie zna?
I co jak ktoś będzie narzekał na moje typy? Nie rusza was to?
Czemu tak na prawde podajecie swoje typy innym przez tyle lat? Nie szkoda wam czasu bo to tez mnie troche odrzuca.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Re: Co lubicie ogladać a co grać?
PostNapisane: 14 wrz 2015 
Administrator
Administrator

Podziękował: 6385
Podziękowano: 2165
Witamy na Forum.

To moze od konca ...

dosivi napisał(a):
Moj kumpel lubi hokej i mowi, ze mozna na tym wygrywać, więc może bym spróbował, ale nie wiem czy warto ryzykować i obstawiać coś czego się nie zna?

Wlasnie od tego masz ludzi, bo jeden czlowiek nie ogarnie wszystkiego. Jesli chce zagrac cos z Kolarstwa wiem, gdzie sie udac.
Jesli chce zagrac cokolwiek innego, o czym nie mam pojecia, sprawdze tych ludzi, ktorzy na dany temat pojecie maja.

dosivi napisał(a):
I co jak ktoś będzie narzekał na moje typy? Nie rusza was to?

Jesli ktos na Typujemy.pl bedzie narzekal, ze ktos dobrowolnie w swoim temacie podaje typy - to ruszy to mnie. A ja jego ...
Konstruktywny komentarz, zawsze w cenie, biadolenie laduje w koszu. Razem z autorem, zwlaszcza takim, ktory sam niczego od siebie nie daje.

dosivi napisał(a):
Czemu tak na prawde podajecie swoje typy innym przez tyle lat? Nie szkoda wam czasu bo to tez mnie troche odrzuca.

Dawno, dawno temu, z dekade, albo i dwie, gdy ludzie wychowani w okreslonych warunkach,
nie przeliczali wszystkiego na jedynie swoj "interesik" dzielenie sie wiedza o zakladach bylo wartoscia nadrzedna. I wszyscy sie cieszyli, a nie byli zazdrosni o wygrane. Wspolne wygrane.
Obecnie wiekszosci ludzi, i im mlodszych tym ta tendencja jest bardziej zauwazalna mysli tylko o sobie. I sa leniwi, bardzo leniwi.
I najchetniej "typki" nie dosc, ze chcieli by miec, to jeszcze najlepiej, aby ktos za nich zagral, a oni tylko skasuja wygrana.
Na szczescie sa jeszcze miejsca w sieci, gdzie czuc troche starego klimatu.

Jesli odrzuca Cie perspektywa stracenia czasu, nie bierz sie za to. Dlaczego jednak zakladac, ze mialby to byc czas stracony.
Ktos jednak dobrze to swego czasu w pewnej dyskusji ujal ... X razy bardziej sie przylozysz i sam wiecej wygrasz,
gdy obudzisz w sobie poczucie, ze to, co napiszesz moze byc dla kogos wazne. Chocby dla jednej osoby, na otwartym Forum.
Swoja droga jakos tak sie dziwnie sklada, ze ci z zamknietych dalej na nich - i na tym tez - siedza.
Najwieksi Janusze biznesu, nawet potrafia sprzedawac typy z nich, rowniez stad w odpowiednich serwisach ... jako swoje. Taki swiat, co zrobisz. True story.

Takze zapraszamy do udzielania sie. Choc czytac i grac sobie po cichu tez przeciez mozna. Pelna dowolnosc ...

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi killbill
KopiuszJunior85g0ldenflawer

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 15 wrz 2015 
Obserwator
Obserwator

Troche się boje, ze mi nie wyjdzie. Ile musze czasu poswiecać, żeby poznac hokeja?
Spoko jakby ktoś ze mna wygral, ale co jak przegra?
I czemu tyle osób juz od dawna nie prowadzi swoich tematow?
Może ktoś jeszcze mi doradzi?

PostNapisane: 15 wrz 2015 
Ekspert
Ekspert

Podziękował: 54
Podziękowano: 415
Fajny temat swoją drogą.
Jeżeli o mnie chodzi to jest to przede wszystkim siatkówka, kolarstwo czasami cos zza oceanu, lekkoatletyka i duze imprezy sportowe w stylu IO, czy mistrzostw świata (np.pływanie). No i oczywiscie jestem ekspertem od żółtych kartek Arbeloy w LM :mrgreen:
Moim zdaniem stawianie pieneidzy na cos na czym sie nie znasz / nie kibicujesz / nie jestes na bieżąco mija sie z celem. Sprawdzanie tabelek z meczami, bramek i historii spotkań nijak sie ma do tego zeby moc stwierdzic z pelna swiadomoscią, że dobrze zarządzam swoimi pieniedzmi, bo przeciez chodzi o to żeby zaliczyc zwrot z inwestycji.
Rzadko kiedy gram coś "nieswojego", bo traci sie cala zabawe tak naprawde. Ale czasami jest tak, ze nie ma sily przysciasc na dluzsza chwile wiec lukam dzialy gdzie mam zaufanych ludzi :D
A jeżeli chodzi dlaczego tutaj siedze i marnuje czas? No coz, czytanie i analizowanie spotkan rozwija wbrew pozorom. A jak juz cos przerobie i mam chwile czasu to czemu mam tego nie napisac. To tak jak w McDonaldsie. Przyszedlem na chwile jak bylem dzieciakiem i zostalem na dluzej, choc nikt mnie nie nazywa Panem kierownikiem :mrgreen:
Z resztą. Jak bys poznał Jasia to bys wiedział o co tu chodzi :D

"Nie wiem jaka broń będzie uzyta w 3 wojnie światowej, ale 4 na pewno bedzie na maczugi."
Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi bochen-z-denver za ten post:
JasiuKSG

PostNapisane: 19 wrz 2015 
Obserwator
Obserwator

Ale chcialbym sie na serio tym hokejem zajac jesli beda rzeczywiscie efekty to myslisz, ze warto?
Jak cie to rozwija?
Nie bedzie to niemile widziane ze ktos lapie wszystkie sroki za ogon ale sie nie do konca zna?

PostNapisane: 20 wrz 2015 
Ekspert
Ekspert

Podziękował: 54
Podziękowano: 415
Jak to rozwija? Przede wszystkim korzystasz nie tylko z polskich informacji, wiec podłapujesz troche jezyka. Poza tym uczy to jakiegos analitycznego myslenia, poukladania faktów, krtycznego podejścia do pewnych spraw.
Mile wskazane? Popatrz na to inaczej. Nie majac o czyms pojęcia, chciałbys w to wrzucac pieniądze?

"Nie wiem jaka broń będzie uzyta w 3 wojnie światowej, ale 4 na pewno bedzie na maczugi."
Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

PostNapisane: 20 wrz 2015 
Moderator
Moderator

Podziękował: 1340
Podziękowano: 3378
To jest forum, a nie strona, gdzie podajesz typy, za które ktoś Ci płaci "i mają wejść". Dla każdego to powinno być logiczne.
Chcesz zrezygnować z czegoś co lubisz, bo komuś to może nie pasować? Bądź poważny. Zawsze się znajdzie ktoś komu coś nie będzie odpowiadać. Możesz to sobie odwrócić i pomyśleć, że komuś nie pasuje Twoja rezygnacja z tego.
Nie wiem jak inni, ale dla mnie właśnie o to chodzi w forum, żeby Ci ktoś wytknął błędy. Dzięki temu czujesz presję i się musisz starać, żeby być lepszym, a to prowadzi do wygrywania. Jeśli się nie udaje to rezygnujesz, bo szkoda pieniędzy. Proste.
Tak samo z tym Twoim hokejem - zaczniesz podawać typy publicznie to będziesz miał większą mobilizacje, żeby nad każdym się poważnie zastanowić. Ja tak miałem z futbolem amerykańskim. Dzięki forum się nim zainteresowałem i na forum go zacząłem grać. Z NBA akurat w młodości raczej każdy miał styk, ale też dopiero tutaj na poważnie się tym zaciekawiłem w wiadomym celu. Wprawdzie nigdy nie prowadziłem statystyk, ale na tych dwóch sportach najwięcej zarobiłem. Dlaczego? Bo nie robiłem tego automatycznie, tylko każdy typ, który chciałem zagrać podawałem na forum, więc musiałem się starać. Wiem, że na forum jest wiele osób, które znają się na tym lepiej ode mnie, ale to bardzo dobrze, bo można mierzyć wyżej, a nie cieszyć się że ktoś ma gorzej.
W przypadku futbolu amerykańskiego dzięki mnogości zasad rzeczywiście można powiedzieć, że to rozwija i to bardzo pod różnymi względami. To nie jest strata czasu i nigdy stratą czasu nie będzie coś co lubisz i przynosi Ci pieniądze.
Co do lubienia i grania - od dziecka lubiłem piłkę nożną, biatlon i skoki narciarskie, ale przez granie piłka nożna bez tego zaczęła mnie nudzić, więc to może być minus, albo plus. Biatlonu na samym początku nie grałem, bo uważałem to za zbyt loteryjne, więc i potem różnie bywało. To, że się tym interesowałem od dawna akurat wiele mi nie pomogło patrząc na NBA i NFL. Wyjątkiem są skoki, gdzie akurat lubiłem oglądać nawet kwalifikacje w Nagano dla Funakiego, a tu każdy konkurs jest inny i właśnie te treningi oraz kwalifikacje mają duże znaczenie, więc zawsze trzeba było się przyłożyć.
Najgorsza jest rutyna.
Nie przejmuj się innymi, tylko rób to co chcesz. Jak nie wyjdzie i ktoś się przyczepi to wyjdzie Ci to tylko na dobre. Najwyżej sam zrezygnujesz, a wtedy zyskasz jakieś doświadczenie. Chyba właśnie straty czasu i braku "zysków" najbardziej się obawiasz, jednak teraz tracisz czas na zastanawianie się.

PostNapisane: 21 wrz 2015 
VIP
VIP

Podziękował: 9
Podziękowano: 55
Osobiście zawsze wyznawałem jedną zasadę. Jak brałem od kogoś z tematu jakiś typ to nigdy nie miałem pretensji jeżeli nie wszedł. Nikt mi pistoletu do głowy nie przystawiał i odpowiedzialność za dany mecz spoczywała na mnie. Sam decydowałem czy grać , ewentualnie za ile . Jak ktoś zamieszcza swoją propozycję to tylko sugeruje że warto coś zagrać, że jest spora szansa na sukces. Co jakiś czas trafi się mecz , że jest się pewnym na 99,9 % , że jakiś zespól wygra i tyle. Do dzisiaj pamiętam mecz Kotwicy z Kujawiakiem Włocławek. Skończyło się 6-1 czy 6-2, kurs wysoki, mecz przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Pewnie gdzieś jest w moim temacie ale to już dobre parę lat temu.
W okresie zimowym gdy mniej jest europejskiej piłki lubię spojrzeć tu na forum w temat hokejowy. Ktoś zamieści kilka ciekawych zdań , Ja sobie posprawdzam ostatnie wyniki itp. i już wiem czy jest sens grać czy nie ma . Jak już wyżej wspomniałem jak nie wejdzie to pretensje tylko do Siebie. Jeżeli ktoś myśli , że wejdzie na forum i przejrzenie postów jest gwarancją sukcesu to się myli. Przeglądając forum czy portale można jedynie porównać różne opinię, wyłapać jakieś ciekawostki o kontuzjach czy innych osłabieniach ,, o tym kto jest w jakiej formie wymienić opinie na temat danego meczu itd. Inaczej cała ta zabawa byłaby zbyt prosta :)

PostNapisane: 21 wrz 2015 
Moderator
Moderator

Podziękował: 784
Podziękowano: 880
No to ode mnie kilka słów...

Piłka nożna - gram dość regularnie, oglądam Bundesligę, Ligę Angielską i Ekstraklasę, kiedyś grałem niższe ligi ale im człowiek starszy tym zmienia nastawienie i przy mnogości ofert na niższe szczeble zaglądam praktycznie tylko w Niemczech...

Hokej - grałem kiedyś z różnym skutkiem (raczej kiepskim), teraz też gram ale tylko typy od ekspertów z forum...

Koszykówka - bardzo lubię, stawiam i uważam, że nie wychodzi mi to najgorzej, NBA - temat, który lubię ale nigdy nie dotrwałem do końca sezonu, ligi kobiece próbowałem ale chyba trzeba będzie zostawić to chłopakom z forum...

Tenis - oczywiście grałem, teraz całkowicie odrzuciłem, ew. pożyczam coś z forum...

Żużel - uwielbiam, gram regularnie, ale na pewno rezultaty mnie nie zadowalają...

Siatkówka - gram ale raczej sporadycznie i raczej na konkretne drużyny patrz. Resovia...

Piłka ręczna - gram regularnie, lubię, skutek? zobaczymy...

MLB - kiedyś próbowałem ale szło mi źle by nie powiedzieć bardzo źle :wink: teraz unikam...

NFL - nie znam się, kusi pograć z chłopakami ale ciężko zbudować odpowiedni budżet na testy...

lacrosse, kolarstwo, skoki narciarskie, biegi narciarskie - nie gram, ale do kogo się udać... w sezonie liczbę typów na te dyscypliny można policzyć na palcach jednej ręki...

Biathlon - gram regularnie, lubię, jest sporo do poprawienia, ale zimy bez biathlonu sobie nie wyobrażam...

curling, snooker - sporadyczne typy od ekspertów...

krykiet, boks, sporty walki ,wyscigi konne - zero...

lekkoatletyka - w sezonie gram, ale typów nie dużo, mój tato siedzi w temacie więc czasem coś podrzuci...

Wszystkiego w życiu trzeba spróbować...
Doświadczenie jest tutaj kluczowe...
Bardzo ważny jest dostęp do informacji...
Wszystkiego ogarnąć się nie da...
Zdarzeń są tysiące co tydzień...

Pożyczanie typów...

Zawsze pożyczasz na własną odpowiedzialność! Ja nigdy nikomu nie miałem za złe. Nawet określenie polecam zawsze trzeba traktować racjonalnie.
Wczoraj np. zrobiłem tripla tylko z typów od Naszych ekspertów i udało się trafić ako 3.85... Stawka taka jaką ja mam przeznaczone do ako...
Nikt nikogo nie ma prawa obrażać za podawanie typów.

PostNapisane: 23 wrz 2015 
Niedzielny Typer
Niedzielny Typer

Podziękował: 210
Podziękowano: 226
bochen-z-denver napisał(a):
Z resztą. Jak bys poznał Jasia to bys wiedział o co tu chodzi :D

:mrgreen:

Dla mnie, jeżeli już pożyczę typ, to nigdy nie jest gwarancją tego, że na 100% wejdzie. Sam podawałem długo swoje propozycje i wiem, że bardzo ważne jest śledzenie danej dyscypliny przez dłuższy czas. Czas, właśnie czas jest moim zdaniem słowem klucz w tym temacie. Z dnia na dzień nie zostaniesz specjalistą w danej dziedzinie, raczej też nie osiągniesz wielkiego zysku w krótkim okresie. Chyba każdy grający przyzna, że trafiają się słabsze okresy, kiedy wiele typów nie wchodzi pomimo długiej i skrupulatnej analizy. Tak po prostu już jest. Zgadzam się też z góralem, że nikt na siłę nie każe ci brać typów od innych userów. Chcesz to zagrasz, nie - to nie. Zawsze fajnie, kiedy polecany przez ciebie typ wejdzie i wygrasz razem z połową forum, czasem jednak twój 'pewniak' nie wejdzie i cały czat wspomina genialne typy przez tydzień ;) Warto też moim zdaniem czytać typy i analizy innych, bo na pewno wiele wnoszą w twoje postrzeganie danego spotkania/ligi itd. (chociaż niestety niektóre analizy są niestety - za przeproszeniem - gówno warte, byle tylko sklecić 3-4 zdania do konkursu). Warto jednak zacząć, obejrzeć trochę meczów, poczytać, pośledzić, poanalizować, na pewno wiele ci to da, a na pewno nie zaszkodzi <browar>

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi JasiuKSG za ten post:
Fernando Torres

PostNapisane: 18 lis 2015 
Ekspert: Hokej na lodzie
Ekspert: Hokej na lodzie

Podziękował: 98
Podziękowano: 424
Hokej przyjacielu to wyjątkowo ciężki kawałek chleba. Szczególnie u Rusków, gdzie widziałem już różne rzeczy. Są tutaj wybitni specjaliści, którzy na hokeju zjedli zęby, jest Kill, jest Szunaj, swego czasu sporo typował Yaz i Dwight, choc ten pierwszy jest mniej aktywny, a drugiego już dawno nie widziałem.

Co do dzielenia się typami, prawda jest taka, że gram dziennie kilkanaście zdarzeń, z czego na forum wrzucam dwa lub trzy. Wrzucam, tylko to, co dobrze przeanalizowałem, nic więcej. To forum jest wyjątkowe, znajdziesz tutaj typerów, którzy bawili się tym, kiedy tacy jak ja dłubali w nosie w miejscach publicznych. Powoli się zapoznaj z tym pięknym klimatem, nie pożałujesz:).

Legia na tronie w podwójnej koronie. Mistrz Polski sezonu 2015/2016 - LEGIA WARSZAWA!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]